| Certificates/Standards: | N; |
| Monthly Output: | Not provided |
| Regional: | Not provided |
| Packaging Information: | Not provided |
| Mode Of Payment: | Not provided |
| Delivery Lead Time: | Not provided |
| Main Sales Markets: | North America,Central/South America,Western Europe,Eastern Europe,Australasia,Asia,Middle East,Africa |
| Sample Provided: | No |
| Sample Policy: | Not provided |
| Minimum Quantity: | Not provided |
| STN-8500 | |
| Packing Speed | 30-80RPM 30-120RPM |
| Main Motor | AC servo motor |
| Film Width | 220-550mm |
| Tray Size | Width 80-210mm Height 15-35mm Length 100-400mm |
| Product Height | 5-80mm |
| Product Feeding Way | Conveyor belt flowing feeding system |
| Machine Weight | Around 700kg(Exclude shrink tunnel) |
| Machine Power | 3PH 200V 4KVA(Main body of machine) |
Note:The specifications are for reference only;Details may change due to the difference in shape, size, traits and packing materials of the product.