| Certificates/Standards: | N; |
| Monthly Output: | Not provided |
| Regional: | Not provided |
| Packaging Information: | Not provided |
| Mode Of Payment: | Not provided |
| Delivery Lead Time: | Not provided |
| Main Sales Markets: | North America,Central/South America,Western Europe,Eastern Europe,Australasia,Asia,Middle East,Africa |
| Sample Provided: | No |
| Sample Policy: | Not provided |
| Minimum Quantity: | Not provided |
| Model | WP-1040☆10 |
| Size | 10.4 inch touch screen |
| Weigh Head Nos | 10 head |
| Hopper material | 304 stainless steel(316 need to be ordered.) |
| Single Weighing Range | 10~1000g |
| Max. Weight | 1000g |
| Weighing accuracy | ±0.3~1.5g |
| Max width of roll film | 400mm |
| Packaging film material | Complex film |
| Film Drive Power | Servo Motor |
| End Seal Power | Cylinder/ Servo Motor |
| Max. Packing Speed | 10head, 60bags/min; 12head, 90bags/min |
| Power | 4KW |
| Voltage Frequency | 220V/50HZ; 220V/60HZ (Special specifications need to be ordered.) |