| Certificates/Standards: | N; |
| Monthly Output: | Not provided |
| Regional: | Beijing |
| Packaging Information: | Not provided |
| Mode Of Payment: | Not provided |
| Delivery Lead Time: | Not provided |
| Main Sales Markets: | North America,Central/South America,Western Europe,Eastern Europe,Australasia,Asia,Middle East,Africa |
| Sample Provided: | No |
| Sample Policy: | Not provided |
| Minimum Quantity: | Not provided |
| Model | YS-305P |
| Power supply | 1Phase/220V/50-60Hz/600W 4A |
| Packing speed | 40strap/min |
| Tension Range | 0-45Kg |
| Hot-adhering Position | Bottom |
| Arch | W1250mm*H500mm(It's possible to customize the size ) |
| Working Table Height | 850mm |
| Applicable PP Strap |
width:5mm,6mm thickness:(0.5-0.8)mm (to be specified) |
| Applicable Strap Spool | 210mm*178mm |
| Control System | PC board control |
| Machine Dimensions(mm) | L1500 W585 H1970 |
| Packing Measurement(mm) | L1600 W800 H2100 |
| Machine Weight(kg) | N.W:220/G.W:280 |
| Optional | Width 8mm,9mm Width 11mm,12mm |