| Certificates/Standards: | N; |
| Monthly Output: | Not provided |
| Regional: | Beijing |
| Packaging Information: | Not provided |
| Mode Of Payment: | Not provided |
| Delivery Lead Time: | Not provided |
| Main Sales Markets: | North America,Central/South America,Western Europe,Eastern Europe,Australasia,Asia,Middle East,Africa |
| Sample Provided: | No |
| Sample Policy: | Not provided |
| Minimum Quantity: | Not provided |
| Model | YS-ZB-1 |
| Power supply | 380V.3P 50/60Hz 2.5KW |
| Air pressure | 4kg/cm2 |
| Overall machine dimensions | L1300 x W1000 x H2000 (customer made) |
| Working plate height(on stand) | 850mm(customer made) |
| Maximum packing size | W500mm x L500mm x H400 mm |
| Working speed | 10-15package/min |
| Machine weight | N.W480 G.W520 |
| Film type | PE FILM(Thickness 0.04mm-0.08mm) |
*Notes: Technical data subject to variations without prior notice Output depends on the operator and the type of the package