| Certificates/Standards: | N; |
| Monthly Output: | Not provided |
| Regional: | Shenzhen |
| Packaging Information: | Not provided |
| Mode Of Payment: | Not provided |
| Delivery Lead Time: | Not provided |
| Main Sales Markets: | North America,Central/South America,Western Europe,Eastern Europe,Australasia,Asia,Middle East,Africa |
| Sample Provided: | No |
| Sample Policy: | Not provided |
| Minimum Quantity: | Not provided |

| I/O point | 8, totally classified into 1 group |
| Input type | Source (common-cathode)/sink (common-anode) |
| Input voltage | Rated DC24V, voltage range of logic "1" is DC11~30V |
| Output type | Relay |
| Load voltage | Max. DC30V/AC250V, max. load current of each channel is 2A |
| Isolation mode | DI channels adopt opto-electrical isolation, DO channels adopt relay isolation |
| Signal indication | Separated LED indicates for each channel |
| Module width | 75mm |