| Certificates/Standards: | N; |
| Monthly Output: | Not provided |
| Regional: | Shanghai |
| Packaging Information: | Not provided |
| Mode Of Payment: | Not provided |
| Delivery Lead Time: | Not provided |
| Main Sales Markets: | North America,Central/South America,Western Europe,Eastern Europe,Australasia,Asia,Middle East,Africa |
| Sample Provided: | No |
| Sample Policy: | Not provided |
| Minimum Quantity: | Not provided |
Products Description: Name Har-882FH Plastic Slat top Chain Brand Name Hairise Biz Type Manufacturer/Factory Chain type Plastic Slat top Chain Pitch 38.1mm Thickness 18.5mm Width 190.5/254.0/304.8mm Color Black or as your required Weight 2.1-2.7kg/m Belt material POM Work Temp -40°c ~+138°c Feature Heat Resistant Shipping Port Shanghai,China Certification ISO,CE,FDA,SGS Delivery time 3-7 working days Package Wooden box/...
| Name | Har-882FH Plastic Slat top Chain |
| Brand Name | Hairise |
| Biz Type | Manufacturer/Factory |
| Chain type | Plastic Slat top Chain |
| Pitch | 38.1mm |
| Thickness | 18.5mm |
| Width | 190.5/254.0/304.8mm |
| Color | Black or as your required |
| Weight | 2.1-2.7kg/m |
| Belt material | POM |
| Work Temp | -40°c ~+138°c |
| Feature | Heat Resistant |
| Shipping Port | Shanghai,China |
| Certification | ISO,CE,FDA,SGS |
| Delivery time | 3-7 working days |
| Package | Wooden box/Carton box |
| Supply Ability | 80000 Piece/Pieces per Month modular belt |
| Warranty | 6 months warranty |